• Holy Wins - Pochód Świetych

• Cantus Organi 2019

Już niebawem w naszym kościele odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej Cantus Organi. Organizowany jest nieprzerwanie od 2001 roku. W tym wyjątkowym wydarzeniu udział biorą artyści z całego świata, którzy wraz z uczestnikami oraz organizatorami pielęgnują muzyczną tradycję Europy.

• Wieczysta Adoracja

WIECZYSTA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

09.08.2019 r

„W mocy Bożego Ducha”

Godz. 7. 00 - Msza Św. i ROZPCZĘCIE ADORACJI

Godz. 7. 30 – ADORACJA PRYWATNA

Godz. 9. 00 - Róża Św. Antoniego, Św. Anny

Godz.10.00 - Róża Św. Maksymiliana M. Kolbego i Matki

Bożej Fatimskiej

Godz. 1l. 00 - Róża Matki Bożej Królowej Polski i NMP

Łaskawej

Godz.12.00 – ANIOŁ PAŃSKI - Róże Matki Bożej z La

Salet i Róża Matki Bożej Zielnej

Jana Pawła II

• Młodzież przyjęła Sakrament Bierzmowania

Podczas uroczystej Mszy świętej, której przewodniczył o. bp Jacek Kiciński CMF, w dniu 25 kwietnia b.r. grupa Młodych przyjęła w naszej parafii sakrament Bierzmowania. Na wstępie Mszy świętej w stronę o. Biskupa Jacka została skierowana prośba o udzielenie sakramentu przez ks. Proboszcza Stanisława Małysę, a następnie przez delegację rodziców i młodzieży.

W homilii o. Biskup poprowadził dialog z młodzieżą i porównał dar przyjęcia sakramentu bierzmowania do życia Apostołów, którzy przez trzy lata towarzyszyli Jezusowi w głoszeniu Ewangelii, aż do Jego śmierci i zmartwychwstania. Mimo tak bliskiego kontaktu Apostołowie niejednokrotnie wątpili w słowa i czyny Zbawiciela. Czy zatem nasze trzyletnie przygotowania do przyjęcia darów Ducha świętego wystarczą, abyśmy mężnie wyznawali wiarę i pokładali ufność w Chrystusie – zapytał Biskup. To wyjątkowy dzień, który napełnia nas Duchem świętym i wzmacniać będzie dalej na krętych drogach życia.

• Okres Wielkanocny - 50 dni świętowania

Minęły już paschalne uroczystości i Niedziela Wielkanocna, ale czas świętowania się nie zakończył. Obchodzimy teraz uroczysty czas 50-ciu dni Okresu Wielkanocnego. Przeżywamy go z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, jako "wielką niedzielę".
    Osiem pierwszych dni Okresu wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocy. Obchodzi się je jako uroczystości, mają więc one charakter bardzo uroczysty. Z pomocą przychodzi nam liturgia, zwłaszcza niedzieli, z których każda jest powtórzeniem Wielkanocy (stąd nazwy II, III itd. Niedziela Wielkanocy).
    Ostatnim dniem oktawy wielkanocnej jest II Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego.