Aktualności

 • Krąg Biblijny 20.04.2018r. godz. 18.30

  20 kwietnia, w piątek o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego, który poprowadzi ks. dr Ryszard Kempiak, serdecznie zapraszamy.

 • Przygotowania do sakramentu bierzmowania

  W naszej parafii trwają przygotowania młodzieży do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej - Bierzmowania.

  Przez sakrament bierzmowania odrodzeni na chrzcie otrzymują niewysłowiony dar samego Ducha Świętego, który ich umacnia w szczególny sposób.

  Najbliższe spotkania przygotowujące odbędą się 8 i 15 marca b.r. /czwartki, godz. 18.00/. Sakrament Bierzmowania odbędzie się 18 kwietnia b.r. Uroczystości sakramentu przewodniczył będzie Bp Andrzej Siemieniewski z Wrocławia.

  Wszystkich, którzy zostali ochrzczeni poza parafią św. Wawrzyńca i św. K. Boromeusza, prosimy o dostarczenie wypisów aktu chrztu z parafii, gdzie udzielany był ten sakrament.

  Kandydat do bierzmowania wybiera sobie dodatkowe imię - patrona bierzmowania, którego pragnie naśladować. Dodatkowo kandydat podaje imię i nazwisko świadka.

  Serdecznie zapraszamy młodzież do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej - piątki, godz. 19.00 oraz Gorzkich Żali - niedziela, godz. 16.00.

  Zamieszczamy teksty, które wymawiają kandydaci podcza uroczystej mszy udzielenia sakramentu bierzmowania. Należy je przyswoić na pamięć...

   

   

 • Nabożeństwa Wielkiego Postu

  Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach:

  Gorzkich Żali - niedziela godz. 16.00 oraz Drogi Krzyżowej w piątki - godz. 17.00 - dzieci, godz. 18.00 - dorośli, godz. 19.00 - młodzież.

  Rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej parafii w dniach 18-21 marca 2018 r.

 • Orszakowe świętowanie

  Barwny Orszak przeszedł po raz drugi ulicami Wołowa. Setki uczestników wzięło udział w Święcie Trzech Króli. Z wielu zakątków ziemi przybyły kolorowe zastępy, a na czele mędrcy, którzy oddali pokłon i dary Dzieciątku Jezus.

  Orszak rozpoczęła uroczysta msza święta pod przewodnictwem abpa seniora archidiecezji wrocławskiej Mariana Gołębiewskiego w naszym kościele. Podczas liturgii Arcybiskup Senior odwołał się do Ewangelii – przedstawił mędrców, którzy podążyli za gwiazdą betlejemską nie znając drogi. Być może pochodzili z Persji lub Jordanii i najprowdopodobniej znali się już na astrologii i układzie gwiazd na niebie. To byli poszukiwacze prawdy, którzy chcieli ją poznać w nowonarodzonym Mesjaszu, oddając Mu pokłon.

  Przekazali też dary, które w religii i kulturze Bliskiego Wschodu miały szczególne znaczenie – złoto jako królowi, kadzidło jako Bogu, a mirę jako człowiekowi, który będzie cierpiał.

 • Holy Wins 2017

  Holy Wins świętowaliśmy w przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych. Pod przewodnictwem Księdza Biskupa Antoniego Długosza przeżyliśmy radosną Eucharystię, podczas której podał nam - jak i czy można dziś zostać świętym.

  Jego wyjątkowy styl udzielał się wszystkim, nic więc dziwnego, że dobry humor, śpew i taniec ogarnął całą świątynię. Dzieci przebrane za świętych niosły w paradzie świętych relikwie z naszej parafii i kościoła św. Boromeusza na halę sportową OSIR-u, gdzie po raz kolejny wystąpił i śpiewał z wszystkimi Ksiądz Biskup.

  Następnie uczestniczyliśmy w koncercie kolejnego gościa  Majki Jeżowskiej, która porwała nas do zabawy. Mieliśmy naprawdę wrażenie, że święci radują się w niebie.

2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone