Młodzież przyjęła Sakrament Bierzmowania

Podczas uroczystej Mszy świętej, której przewodniczył o. bp Jacek Kiciński CMF, w dniu 25 kwietnia b.r. grupa Młodych przyjęła w naszej parafii sakrament Bierzmowania. Na wstępie Mszy świętej w stronę o. Biskupa Jacka została skierowana prośba o udzielenie sakramentu przez ks. Proboszcza Stanisława Małysę, a następnie przez delegację rodziców i młodzieży.

W homilii o. Biskup poprowadził dialog z młodzieżą i porównał dar przyjęcia sakramentu bierzmowania do życia Apostołów, którzy przez trzy lata towarzyszyli Jezusowi w głoszeniu Ewangelii, aż do Jego śmierci i zmartwychwstania. Mimo tak bliskiego kontaktu Apostołowie niejednokrotnie wątpili w słowa i czyny Zbawiciela. Czy zatem nasze trzyletnie przygotowania do przyjęcia darów Ducha świętego wystarczą, abyśmy mężnie wyznawali wiarę i pokładali ufność w Chrystusie – zapytał Biskup. To wyjątkowy dzień, który napełnia nas Duchem świętym i wzmacniać będzie dalej na krętych drogach życia.

Po homilii nastąpiło udzielenie Sakramentu Bierzmowania. Ostatni z trzech sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego przyjęło ponad 60 kandydatów. Osobiście o. Biskup podarował indywidualnie każdemu pamiątkowe krzyże.

Na zakończenie młodzież podziękowała o. Biskupowi Jackowi za udzielenie Sakramentu. Padły również słowa podziękowania dla naszego księdza Proboszcza Stanisława, ks. Wojtka i pozostałych Księży przygotowujących młodzież.

Msza święta zakończyła się uroczystym błogosławieństwem i wspólnym pamiątkowym zdjęciem.