Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 03.12.2023 r.

ROK DUSZPASTERSKI Uczestniczę we wspólnocie Kościoła

1. Dzisiaj w I niedziela ADWENTU. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu. Dla modlących się brewiarzem - Psałterz I tygodnia.

2. W Parafii przeżywamy Rok Jubileuszowy, nawiedzając świątynię, odmawiając w niej modlitwę Ojcze nasz, Wierzę w Boga, modlitwę w intencjach Ojca Świętego oraz wezwanie do Matki Bożej Szkaplerznej i Świętego Wawrzyńca, każdego dnia możemy zyskać Odpust Zupełny.

3. Codziennie w parafii Msze św. odprawiane są o godz. 7.00 i 18.00; Sakrament Pojednania pół godziny przed Mszą św. Różaniec św. o godz. 6.30. ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU w poniedziałek, po Mszy św. wieczornej i w czwartek od godz. 16.30 do 18.00. W czasie Adoracji istnieje możliwość skorzystania z Sakramentu Pojednania.

4. Liturgia dzisiejszej niedzieli rozpoczyna w Kościele nowy rok liturgiczny. Adwent, w który wkraczamy ma podwójny charakter. Do 17 XII jest czasem oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa, od 17 XII czasem naszego przygotowania do radosnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Najpiękniejszym wzorem przeżywania tak rozumianego Adwentu jest dla nas Matka Najświętsza. Nowy Rok Liturgiczny, będziemy przeżywać pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.

5. W piątek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 700, 900 i wieczorna – Roraty dla dzieci o 1800, w Rudnie i Lipnicy o 1600.

6. W środę św. Mikołaja, pamiętajmy, aby ten szczególny dzień był w naszych domach, wśród naszych bliskich, dniem RADOŚCI I DOBROCI. W czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca.

7. W Parafii trwają 33 dniowe Rekolekcje przygotowujące do poświęcenia się Niepokalanemu Sercu NMP. Spotkania odbywają się we wtorki w czasie Mszy Św. o godz. 18.00. Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się w trzecią niedzielę Adwentu, Sakrament Pojednania 20 grudnia br. Rekolekcje poprowadzi ks. Jerzy Gugała SAC z zakonu O. Pallotynów.

 8. Można już nabywać Świece Caritas - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w cenie 10 i 20 zł. Posiadamy już opłatki wigilijne, które poświęcone, będą roznoszone po Parafii. Osoby pragnące wysłać je wcześniej do rodziny z życzeniami zapraszam do kancelarii lub zakrystii. Przy wyjściu z Kościoła są kartki świąteczne, kalendarze, prasa katolicka, zachęcam do czytania i dziękuję za ofiary złożone za prasę. Trwa akcja „Paczuszka dla Maluszka” – dobrze jest pomagać! do której już po raz 11. zaprasza Fundacja Małych Stópek.

9. W tym tygodniu odbędą się spotkania formacyjne: w poniedziałek o 18.00 Odnowa w Duchu Św., katecheza o Kościele, w środę o 19.00 Krąg Biblijny, w czwartek Grupa synodalna, w piątek młodzież, sobota godz. 11.00 LSO.

10. W uroczystość Św. Rodziny modlić się będziemy w intencji wszystkich Jubilatów, szczególnie tych, którzy przeżywali 25, 50 lub 60 rocznicę Sakramentu Małżeństwa. Jubilatów proszę zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

11. Bóg zapłać za wszystkie dary serca na potrzeby naszej świątyni, wszystkim wspierającym dzieło odnowy naszej świątyni, szczególnie za te, które w II i IV niedzielę składamy na tacę. (Nr konta: 73 1020 5242 0000 2902 0112 0708).

12. Przy wyjściu z kościoła jest prasa katolicka, Gość Niedzielny oraz nasza gazeta parafialna. Zachęcam do czytania i dziękuję za ofiary złożone za prasę.

2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone