OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21.04.2024 r.

ROK DUSZPASTERSKI: Uczestniczę we wspólnocie Kościoła

1. Dziś w liturgii przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocną – Dobrego Pasterza, w całym Kościele modlimy się o liczne, dobre i święte powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Dla modlących się brewiarzem - Psałterz IV tygodnia.

2. W tym tygodniu odeszli do wieczności:+Jadwiga Przybysz, +Zbigniew Kuzyszyn RiP.

3. W Parafii przeżywamy Rok Jubileuszowy, nawiedzając świątynię, odmawiając w niej modlitwę Ojcze nasz, Wierzę w Boga, modlitwę w intencjach Ojca Świętego oraz wezwanie do Matki Bożej Szkaplerznej i Świętego Wawrzyńca, każdego dnia możemy zyskać Odpust Zupełny.

4. Codziennie w parafii Msze św. odprawiane są o godz. 7.00 i 18.00; Sakrament Pojednania pół godziny przed Mszą św. Różaniec św. o godz. 6.30. ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU w poniedziałek, po Mszy św. wieczornej i w czwartek od godz. 16.30 do 18.00. W czasie Adoracji istnieje możliwość skorzystania z Sakramentu Pojednania.

5. W czwartek 25 kwietnia o godz. 17.00 w naszej Parafii odbędzie się Sakrament Bierzmowania, którego udzieli J. E. Ks. Bp Maciej Małyga. Sakrament Pojednania w środę o godz. 17.00, o 18.00 Msza św. z rodzicami i przekazaniem krzyży. W związku z Bierzmowaniem w środę nie będzie Kręgu Biblijnego.

6. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej we wtorek i piątek o 16.00. Dzieci rocznicowe w poniedziałek o 18.30.

7. Spotkania formacyjne: w poniedziałek o 18.00 Odnowa w Duchu Świętym, w sobotę o godz. 11.00 LSO. Ks. Robert swoich chorych odwiedzi w najbliższą sobotę.

8. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: wtorek św. Wojciecha głównego Patrona Polski, w środę św. Jerzego, w czwartek św. Marka Ewangelisty.

9. Bóg zapłać za wszystkie dary serca – ofiary składane na potrzeby naszej parafii. (nr konta: 73 1020 5242 0000 2902 0112 0708).

10. Przy wyjściu z kościoła jest prasa katolicka, nasza gazeta parafialna. Zachęcam do czytania i dziękuję za ofiary złożone za prasę.