Parafia dziś

Obecnie parafia św. Wawrzyńca liczy 7820 wiernych.

Sprawuje duszpasterstwo w pobliskich miejscowościach:

• Lipnica (5 km), Piotroniowice (2 km), Rudno (5 km), Uskorz Mały (1 km), Uskorz Wielki (3 km)
  • Dodatkowo liturgia odprawiana jest w następujących kaplicach:
    • Lipnica, kaplica pw. Wniebowzięcia NMP; Rudno, kaplica pw. św. Judy Tadeusza.
    • Opiekę duszpasterską obejmuje także w miejscowym Zakładzie Karnym.

Pod opieką duszpasterską i katechetyczną znajdują się szkoły:

• Szkoła Podstawowa nr 2 /z oddziałami gimnazjalnymi od 2017 r./ - ul. Komuny Paryskiej 18,
  • Szkoła Podstawowa nr 1 z oddziałami gimnazjalnymi - ul. Trzebnicka 14 (szkoła podstawowa, gimnazjum publiczne),
  • Zespół Szkół Społecznych - ul. Kościuszki 17 (szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum),
  • Zespół Szkół Zawodowych - ul. Spacerowa 1 (liceum profilowane, technikum, ZSZ),
  • Zespół Szkół im. T. Kościuszki - ul. T. Kościuszki 27 (liceum ekonomiczne, technikum, ZSZ),
  • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego - ul. T. Kościuszki 27.

Ulice należące do parafii na terenie Wołowa:

Akacjowa, Andersa, Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich, Czapskiego, Bema, Berlinga, Boczna, Ks. Franciszka Bosaka, Braci Korczyńskich, Browarna, Ciemna, M. Curie-Skłodowskiej, Fryderyka Chopina, Chrzanowskiej, Dębowa, Działkowa, Floriańska, Gliniana, Grudzińskiego, Iwaszkiewicza, Jesionowa, Kąpielowa, Kolejowa, Komuny Paryskiej (nr 1-23), Korzeniowskiego, Tadeusza Kościuszki, Kupiecka, Leśna, Magazynowa, Metalowa, Mickiewicza, Miłosza, Mleczarska, Morelowa, Al. Niepodległości, Objazdowa, Obrońców Lwowa, Ogrodowa, Elizy Orzeszkowej, Panieńska, Parkowa, pl. Piastowski, Piastów, Polna, Pomorska, Bolesława Prusa, Przemysłowa, Pułaskiego, Radna, Rynek (nr 27-33), Henryka Sienkiewicza, Skarbowa, Składowa, Słoneczna, Słowackiego, Słowicza, Spacerowa, Spokojna, Staszica, Stawowa, Szarych Szeregów, Szkolna, pl. Szkolny, Trzebnicka, Ubojowa, Ułanów Krechowieckich, Uskorska, Waszyngtona, Wincentego Witosa, Wiśniowa, Wojska Polskiego, Zaułek Zielony, Żeromskiego.