Polecane linki

Przedstawiamy zbiór linków z życia Kościoła i treści naszej wiary, co w dobie dzisiejszego www nie jest proste - bo jest tego dużo. Wybraliśmy te, które są ważne, nieobojętne, proste i zrozumiałe w przekazie, dla każdego poszukującego czegoś więcej, ciekawe w inspirujące współcześnie treści. Oczywiście - zbiór ten będzie rozbudowywany i jeśli Macie propozycje wartych do odwiedzenia miejsc w internecie - piszcie na kontakt.

Oficjalne:

Liturgia:

• Niezbędnik katolika - czytania Pisma Św. na każdy dzień, uroczystości i święta  roku liturgicznego, komentarze liturgiczne, kalendarz na każdy dzień świetych i błogosławionych.
  • Czytania na każdy dzień - czytania mszalne z komentarzami wideo.
  • Evangeli.net - Ewangelia na każdy dzień z krótkim kometarzem na każdy dzień.
  • Liturgia - wszystko i liturgii.
  • Muzyka kościelna - wszystko o tej muzyce wraz z plikami mp3.

Portale i serwisy:

• Deon - ogromny serwis, wiele ciekawych informacji i artykułów z różnych części świata i tamtejszego życia Kościoła.
  • Katolik - pełna dawka newsów, artykułów, dyskusji, porad, dobrych książek i muzyki.
  • Opoka - wszystko o Kościele w Polsce, nauczanie papieskie, liturgia, sakramenty, rodzina i wiele innych.
  • EKai - wiadomości z życia Kościoła, czyli aktualności na bieżąco.
  • Niedziela - mnóstwo informacji i artykułów z życia Kościoła, ostatniego nauczania i wizyt papieskich.
  • Gość Niedzielny - tygodnik katolicki, newsy i artykuły z życia Kościoła i życia diecezji.

Tu trzeba zajrzeć:

• fb papieża Franciszka - tu jest wszystko o naszym Papieżu z licznymi odnośnikami.
  • Serwis Papieski - garść świeżych informacji z życia i nauczania papieża Franciszka.
  • CentrumJP2 - centrum myśli św. Jana Pawła II, czyli całe nauczanie naszego Rodaka - filmy, felietony, projekty, konkursy i dużo więcej.
  • Smak życia - Vlog ks. Jana Kaczkowskiego, twórcy puckiego hospicjum, który w swoich filmach mówi prosto o smakach życia, radości i sensie życia.
  • Langusta na palmie -  kanał o. Adama Szustaka OP. Znajdziecie tutaj coś orginalnego: rekolekcje, biblijne komentarze i inne projekty video o. Adama.
  • Maskacjusz TV - ponad 5000 materiałów zebranych przez Łukasza Głowackiego na jego kanale, a w tym zbiór kazań, konferencji, refleksji.
  • fb Biskupa Edwarda Dajczaka - jego "Blog bez piuski" jest internetowym dziennikiem z krótkimi prostymi filmami wideo, pełnymi trafionych przemyśleń dla młodzieży.
  • Moc dojrzewa w bezsilności - wspólnota Dar z Wrocławia zebrała niesamowite treści nauczania metropolity łódzkiego abpa Grzegorz Rysia w postaci filmowej i pisanej.

Inne:

• Bible-history - bogata baza wiedzy, zdjęć, map historycznych o Biblii i ojczyźnie Chrystusa, w języku angielskim.
  • Po co jechać do Ojczyzny Jezusa - kilka ciekawych artykułów popartych refleksją o Ziemi Świętej, dla tych i nie tylko, którzy planują tam wyjazd.
  • Śpiewnik - duża dawka muzyki z chwytami gitarowymi i filmikami youtube.
  • Wydawnictwo Salwator - bogactwo książek, multimediów i najlepszy śpiewnik gitarowy.