Przyjęcie Sakramentu Bierzmowania

Dnia 18 kwietnia 2018 roku podczas uroczystej Mszy świętej w naszej parafii został udzielony Sakrament Bierzmowania. Liturgii przewodniczył Ksiądz Biskup Andrzej Siemieniewski z Wrocławia, który namaścił Krzyżmem świętym naszą młodzież.

Na wstępie Mszy świętej w stronę księdza Biskupa Andrzeja została skierowana prośba o udzielenie sakramentu przez ks. Proboszcza Stanisława Małysę i dalej przez delegację rodziców i młodzieży.

Podczas homilii ksiądz Biskup tłumaczył nam, jaka jest rola Ducha św. w dzisiejszym zróżnicowanym świecie, gdzie ludzie młodzi poszukują odniesienia do wartości. Ciekawie przedstawił, jak można wyobrazić osobę Ducha św. i jak On działa. Trzecią Osobę Boską porównał Biskup Andrzej do pływającego jachtu na jeziorze, który dzięki żaglowi porusza się po wodzie. Ten niewidoczny działający Duch to wiatr, którego nie dostrzegamy, ale widzimy jego działanie. Tak właśnie działa On w naszym życiu – niedostrzegalny, drąży w naszych sercach owoce darów.

Następnie ksiądz Biskup przeszedł do dalszej części Uroczystości, a mianowicie do udzielenia Sakramentu Bierzmowania. Ten wymowny sakrament przyjęło blisko 200 kandydatów, co w naszej parafii wydarzyło się po raz pierwszy w historii.

Na zakończenie młodzież podziękowała ks. Biskupowi za udzielenie Sakramentu i obecność wśród nas. Po tym padły słowa podziękowania dla naszego księdza Proboszcza Stanisława, ks. Marcina i pozostałych Księży przygotowujących młodzież.

Msza święta zakończyła się uroczystym błogosławieństwem i poświęceniem krzyży, które mają towarzyszyć na dalszej drodze życia wiary, nadziei i miłości.