Zawierzenie Parafii Najświętszemu Sercu Maryi

Żyjemy w wyjątkowych czasach. Świat, który znaliśmy dotychczas, zmienił się drastycznie: zamknięte instytucje, uczelnie, szkoły, muzea, galerie handlowe, przeciążona służba zdrowia, tysiące osób odbywających de facto domową kwarantannę i pozbawionych swoich stałych źródeł dochodu. Nigdy w historii nie zdarzyło się także, aby w tak wielu miejscach katolicy z powodów sanitarnych nie mogli lub bali się uczestniczyć w niedzielnej Mszy świętej.

Ale zagrożenie pandemiczne, nie jest jedynym i największym niebezpieczeństwem. Żyjemy też w czasach wciąż wzrastających napięć geopolitycznych, ekonomicznych i gospodarczych a przede wszystkim starć ideologicznych, uderzających w nasze wartości i sedno tożsamości. Obserwujmy akty przemocy motywowane nienawiścią do Kościoła i jego wiernych . Profanowane są symbole, miejsca i przedmioty kultu religijnego, święte dla katolików.

Dlatego w tej nadzwyczajnej sytuacji potrzebna jest modlitwa. Pragniemy w pierwszą niedzielę lutego przed Najświętszym Sakramentem zawierzyć całą Parafię i każdą Rodzinę naszej Parafii Niepokalanemu Sercu Maryi. Zawierzenia są dla każdego, kto potrzebuje pomocy i wstawiennictwa Matki Bożej. Ona chce nas wysłuchać, pocieszyć i przyjść z pomocą.

Zapraszam wszystkich Parafian na niedzielne Msze św., a szczególnie osoby zagubione, cierpiące, które straciły nadzieję, aby oddać siebie, bliskich i trudne sprawy w ręce Najlepszej Matki.

Zawierzenie Parafii Niepokalanemu Sercu Maryi 7 luty 2021 roku.