OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16.06.2024 r.

ROK DUSZPASTERSKI: Uczestniczę we wspólnocie Kościoła

1. Dzisiaj w liturgii przeżywamy XI niedzielę zwykłą. Dla modlących się brewiarzem - Psałterz III tygodnia.

2. W tym tygodniu odeszli do wieczności: + Stanisława Karnaś RiP.

3. W Parafii przeżywamy Rok Jubileuszowy, nawiedzając świątynię, odmawiając w niej modlitwę Ojcze nasz, Wierzę w Boga, modlitwę w intencjach Ojca Świętego oraz wezwanie do Matki Bożej Szkaplerznej i Świętego Wawrzyńca, każdego dnia możemy zyskać Odpust Zupełny.

4. Codziennie w parafii Msze św. odprawiane są o godz. 7.00 i 18.00; Sakrament Pojednania pół godziny przed Mszą św. Różaniec św. o godz. 6.30. ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU w poniedziałek, po Mszy św. wieczornej i w czwartek od godz. 16.30 do 18.00. W czasie Adoracji istnieje możliwość skorzystania z Sakramentu Pojednania.

5. W miesiącu czerwcu, nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, po Mszy św. wieczornej o 18.30, w czwartek na zakończenie Adoracji o 18.00.

6. 22 czerwca br. o godz. 17.00 będziemy przeżywać zakończenie roku jubileuszowego, XXV rocznicę powstania naszej Parafii. W tym dniu zostaną wprowadzone Relikwii I st. św. Charbela. W czasie liturgii nastąpi posłanie ks. Michała Olko do pracy misyjnej w Papui Nowej Gwinei, uczestniczyć będą kapłani, s. Zakonne i świeccy, którzy udają się na misje w różne strony świata. Liturgii będzie przewodniczył JE Ks. Abp Józef Kupny. Serdecznie zapraszam.

7. W ostatni czwartek miesiąca Eucharystia i modlitwa do wszystkich Świętych z modlitwą o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Charbela i namaszczeniem OLEJAMI ŚWIĘTGO.

8. W piątek zakończenie roku szkolnego; uczniów, nauczycieli, pracowników szkół, rodziców zapraszam na Mszę św. dziękczynną na godz. 8.00.

9. W tym tygodniu w liturgii wspominamy świętych zakonników: 17 czerwca św. Alberta Chmielowskiego i 21 czerwca św. Alojzego Gonzagę.

10. Spotkania formacyjne: w poniedziałek o 18.00 Odnowa w Duchu Świętym, w piątek o 16.30 LSO - przygotowanie liturgii na zakończenie roku jubileuszowego.

11. W poniedziałek 17 czerwca o godz. 19.15 odbędzie się w kościele św. Karola Boromeusza rejonowe spotkanie grup synodalnych

12. Bóg zapłać za wszystkie dary serca – ofiary składane na potrzeby naszej parafii. (nr konta: 73 1020 5242 0000 2902 0112 0708).

13. Przy wyjściu z kościoła jest prasa katolicka, nasza gazeta parafialna. Zachęcam do czytania i dziękuję za ofiary złożone za prasę.

2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone