OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 7.04.2024 r.

ROK DUSZPASTERSKI: Uczestniczę we wspólnocie Kościoła

1. Dziś w liturgii przeżywamy II Niedzielę Wielkanocną – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. O godz. 16.30 przy Relikwiach św. Jana Pawła II, św. S. Faustyny i błogosławionego Michała Sopoćki nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, Koronka oraz zawierzenie Parafii i naszych Rodzin Bożemu Miłosierdziu. Dla modlących się brewiarzem - Psałterz II tygodnia.

2. W tym tygodniu odeszli do wieczności: +Helena Byczkiewicz; +Józef Witek; +Urszula Tworkowska; +Józef Hruszowiec; +Władysław Tomaszewicz RiP.

3. W Parafii przeżywamy Rok Jubileuszowy, nawiedzając świątynię, odmawiając w niej modlitwę Ojcze nasz, Wierzę w Boga, modlitwę w intencjach Ojca Świętego oraz wezwanie do Matki Bożej Szkaplerznej i Świętego Wawrzyńca, każdego dnia możemy zyskać Odpust Zupełny.

4. Codziennie w parafii Msze św. odprawiane są o godz. 7.00 i 18.00; Sakrament Pojednania pół godziny przed Mszą św. Różaniec św. o godz. 6.30. ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU w poniedziałek, po Mszy św. wieczornej i w czwartek od godz. 16.30 do 18.00. W czasie Adoracji istnieje możliwość skorzystania z Sakramentu Pojednania.

5. Jutro w poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła i Adoracja do godz. 19.30.

6. W dniach 14 – 20 kwietnia br. będziemy przeżywali XVI TYDZIEŃ BIBLIJNY pod hasłem przewodnim „Powołani do Wspólnoty – KOMUNII z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Jest to czas głębokiej refleksji nad Biblią obchodzony przez polski Kościół Katolicki.

7. Niedziela Biblijna - 14 kwietnia br.- jest jednocześnie NARODOWYM DNIEM CZYTANIA PISMA ŚWIETEGO. Hasłem tegorocznego Narodowego Czytania jest fragment z Dziejów Apostolskich: „Trwali w nauce Apostołów i we wspólnocie”. O 16.30 Nabożeństwo Słowa Bożego.

8. W poniedziałek o 16.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, we wtorek o 18.45 młodzież przygotowująca się Sakramentu Bierzmowania z Rodzicami w Kościele.

9. Spotkania formacyjne: w poniedziałek o 18.00 Odnowa w Duchu Świętym, w środę o 19.00 Krąg Biblijny, w sobotę o godz. 10.0 LSO.

10. Bóg zapłać za wszystkie dary serca – ofiary składane na potrzeby naszej parafii. (nr konta: 73 1020 5242 0000 2902 0112 0708).

11. Przy wyjściu z kościoła jest prasa katolicka, nasza gazeta parafialna. Zachęcam do czytania i dziękuję za ofiary złożone za prasę.

2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone