Aktualności

 • Wieczysta Adoracja

  WIECZYSTA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

  09.08.2019 r

  „W mocy Bożego Ducha”

  Godz. 7. 00 - Msza Św. i ROZPCZĘCIE ADORACJI

  Godz. 7. 30 – ADORACJA PRYWATNA

  Godz. 9. 00 - Róża Św. Antoniego, Św. Anny

  Godz.10.00 - Róża Św. Maksymiliana M. Kolbego i Matki

  Bożej Fatimskiej

  Godz. 1l. 00 - Róża Matki Bożej Królowej Polski i NMP

  Łaskawej

  Godz.12.00 – ANIOŁ PAŃSKI - Róże Matki Bożej z La

  Salet i Róża Matki Bożej Zielnej

  Jana Pawła II

 • Młodzież przyjęła Sakrament Bierzmowania

  Podczas uroczystej Mszy świętej, której przewodniczył o. bp Jacek Kiciński CMF, w dniu 25 kwietnia b.r. grupa Młodych przyjęła w naszej parafii sakrament Bierzmowania. Na wstępie Mszy świętej w stronę o. Biskupa Jacka została skierowana prośba o udzielenie sakramentu przez ks. Proboszcza Stanisława Małysę, a następnie przez delegację rodziców i młodzieży.

  W homilii o. Biskup poprowadził dialog z młodzieżą i porównał dar przyjęcia sakramentu bierzmowania do życia Apostołów, którzy przez trzy lata towarzyszyli Jezusowi w głoszeniu Ewangelii, aż do Jego śmierci i zmartwychwstania. Mimo tak bliskiego kontaktu Apostołowie niejednokrotnie wątpili w słowa i czyny Zbawiciela. Czy zatem nasze trzyletnie przygotowania do przyjęcia darów Ducha świętego wystarczą, abyśmy mężnie wyznawali wiarę i pokładali ufność w Chrystusie – zapytał Biskup. To wyjątkowy dzień, który napełnia nas Duchem świętym i wzmacniać będzie dalej na krętych drogach życia.

 • Okres Wielkanocny - 50 dni świętowania

  Minęły już paschalne uroczystości i Niedziela Wielkanocna, ale czas świętowania się nie zakończył. Obchodzimy teraz uroczysty czas 50-ciu dni Okresu Wielkanocnego. Przeżywamy go z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, jako "wielką niedzielę".
  Osiem pierwszych dni Okresu wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocy. Obchodzi się je jako uroczystości, mają więc one charakter bardzo uroczysty. Z pomocą przychodzi nam liturgia, zwłaszcza niedzieli, z których każda jest powtórzeniem Wielkanocy (stąd nazwy II, III itd. Niedziela Wielkanocy).
  Ostatnim dniem oktawy wielkanocnej jest II Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego.

 • Czas Paschalnego Świętowania

  Dzisiaj rozpoczyna się Liturgia Wielkiego Tygodnia, która wprowadzi nas w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Przeżyjmy ten Wielki Tydzień jak ludzie wiary - godnie, po chrześcijańsku. Niech te dni staną się dla nas czasem szczególnego zagłębienia w misterium paschalne. Trzy święte dni: Wielki Czwartek, Piątek i Sobota. W Wielki Czwartek - Msza św. Wieczerzy Pańskiej i w Wielki Piątek - Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00 (W. Czwartek Rudno 16.30), w Wielką Sobotę - Wigilia Paschalna o godz. 20.00. Adoracja przy Ciemnicy i przy Bożym Grobie w Wielki Czwartek i Piątek do godz. 24.00, a w Wielki Piątek i Sobotę od godz. 9.00. Serdecznie zapraszam do adoracji Pana Jezusa przy Bożym Grobie, do modlitwy i zadumy nad Tajemnicą Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. W Wielką Sobotę święcimy pokarmy wielkanocne, którymi podzielimy się w poranek wielkanocny. Poświęcenie pokarmów w kościele parafialnym o godz. 9.30, 10.00, 10.30, 11.00, 11.30, 12.00, 12.30, 13.00, 13.30 i 14.00 w Rudnie o 10.00, w Uskorzu Małym o 10.15, w Lipnicy o 10.30, w Uskorzu Wlk. o 10.45, w Piotroniowicach o 11.00, na ul. Leśnej o 11.30. Rezurekcja w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00.

 • Rekolekcje Wielkopostne 7 – 10. 04. 2019

  W V Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczną się w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je ks. bp Antoni Dziemianko. Program Rekolekcji znajduje się w gablotach i na stronie internetowej Parafii. Tradycyjnie na rozpoczęcie rekolekcji zapraszam na Koncert Pasyjny. W programie „Stabat Mater” – Giovanni Battista Pergolesi, początek koncertu o godz. 18.00. Czytaj więcej, aby zapoznać się z programem rekolekcji…

2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone