Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi

Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.

W związku z trwającą na Ukrainie zbrojną agresją Rosji, w piątek 25 marca br. w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.
Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie w tym samym czasie trwali na modlitwie zjednoczeni z Biskupem Rzymu. W związku z tym, ks. Arcybiskup Józef Kupny Metropolita Wrocławski, w nawiązaniu do Apelu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, prosi, aby w piątek 25 marca o godz. 17.00 we wszystkich kościołach parafialnych naszej diecezji odmówić Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi w ramach nabożeństwa z modlitwą o pokój oraz odprawić, wszędzie gdzie to możliwe, Eucharystię w intencji pokoju i nawrócenia Rosji.

W naszej Parafii Msza św. o pokój w Ukrainie, w Europie i na świecie odprawiona zostanie 25 marca b.r. o godz.9.00, natomiast zawierzenie Ukrainy i Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi nastąpi o godz.17.00. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone