Zawierzenie Maryi naszych Maturzystów

Maturzyści Naszego Technikum w imieniu wszystkich maturzystów Archidiecezji Wrocławskiej, zawierzyli Maryi swe egzaminy i plany życiowe.

Dnia 9 marca 2018 roku uczniowie klas IV Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w CKZiU w Wołowie, należącego do naszej Parafii, pod opieką księdza katechety Wojciecha Buźniaka i swoich nauczycieli: Urszuli Opoń, Agnieszki Skrzypek-Rak i Sebastiana Simlata udali się na XVIII Pielgrzymkę Maturzystów Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górę do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Hasło pielgrzymki: „Nie bój się Maryjo” nawiązywało do hasła Światowych Dni Młodzieży na rok 2018. W tym roku była to pielgrzymka wyjątkowa dla naszej szkoły, ponieważ byliśmy jej współprowadzącymi. Spotkanie młodzieży na Jasnej Górze rozpoczęło się od konferencji, którą wygłosił ks. Piotr Wawrzynek, wieloletni duszpasterz młodzieży. Ksiądz Piotr pokazał maturzystom jak bardzo Maryja jest do nich podobna. Ona, jak każdy z nas, przeżywała strach i obawę, nie była od tego wolna. Ale wiedziała, że znalazła „łaskę u Boga”, że jest przez Niego kochana. I właśnie tę prawdę musi sobie uświadomić każdy: jesteś kochany przez Boga. Zanim zacząłeś Boga kochać, On cię już ukochał pełnią miłości - mówił ks. Wawrzynek. Miłość usuwa lęk. „Bóg kocha człowieka, dlatego w Piśmie Świętym mówi do niego, aż 365 razy, jakby każdego dnia roku, nie lękaj się! ­­– zakończył prelegent. Po konferencji uczestnicy mieli czas na modlitwę adoracyjną i spowiedź. A następnie na chwilę zwiedzania klasztoru jasnogórskiego. O godz. 14:30 w Kaplicy Jasnogórskiej przed Cudownym obrazem Królowej Polski, ks. Wojciech Buźniak razem z siódemką maturzystów z naszego technikum: Anną Dzieciaszek, Magdaleną Dziubińską, Jakubem Mazurkiewiczem, Jerzym Matuszów, Piotrem Romanowskim, Karolem Borkowskim i Patrykiem Leciejewskim w obecności ojca biskupa Jacka Kicińskiego
i diecezjalnego duszpasterza młodzieży, w imieniu wszystkich maturzystów Archidiecezji Wrocławskiej, dokonali aktu zawierzenia egzaminów maturalnych i całego życia Bogu
i Maryi. W czasie tej modlitwy śpiew prowadzili Wołowianie: Państwo Karolina i Krzysztof Szewczykowie, którym bardzo dziękujemy za wspólną modlitwę. Musieli przeorganizować wiele spraw, by razem z nami modlić się u Matki. Tym bardziej jesteśmy wdzięczni. Najważniejszą częścią pielgrzymki była uroczysta Msza Święta sprawowana pod przewodnictwem ojca biskupa Jacka Kicińskiego w Bazylice Jasnogórskiej. W homilii biskup apelował do maturzystów, by nie lękali się tego, co ich czeka, nie lękali się matury. „Ja też się lękałem i zdałem. Ale wy nie lękajcie się przyszłości, nie lękajcie się zawierzyć swojego życia Bogu i Maryi - podsumował kaznodzieja. Namawiał zebraną w bazylice jasnogórskiej młodzież, by zawierzała Maryi całe życie nie tylko dzisiaj, w dniu pielgrzymki, ale codziennie. „Proszę was, kochani maturzyści, abyście nie tylko przychodzili do Maryi przed maturą. Proszę, abyście przyjechali do Maryi także po maturze i opowiedzieli, jak mamie, o tym wszystkim, co się wydarzyło. Przychodźcie tutaj, do domu Matki, w każdym momencie waszego życia, to jest wasz dom i tu jest wasza matka. Maryja zawsze czeka – zakończył biskup.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować Diecezjalnemu Duszpasterzowi Młodzieży Ks. Zbigniewowi Kowalowi za wybranie naszej szkoły do reprezentowania przed Maryją wszystkich maturzystów archidiecezji i poprowadzenie zawierzenia. Panu Burmistrzowi Dariuszowi Chmurze za dofinansowanie naszego wyjazdu, a Ks. Wojciechowi i naszym Wychowawcom za zorganizowanie pielgrzymki, wspólne przygotowanie zawierzenia i opiekę nad nami.

Uczniowie Technikum nr 1 w CKZiU

 


 

 

2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone