Aktualności

 • Okres Wielkanocny - 50 dni świętowania

  Minęły już paschalne uroczystości i Niedziela Wielkanocna, ale czas świętowania się nie zakończył. Obchodzimy teraz uroczysty czas 50-ciu dni Okresu Wielkanocnego. Przeżywamy go z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, jako "wielką niedzielę".
  Osiem pierwszych dni Okresu wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocy. Obchodzi się je jako uroczystości, mają więc one charakter bardzo uroczysty. Z pomocą przychodzi nam liturgia, zwłaszcza niedzieli, z których każda jest powtórzeniem Wielkanocy (stąd nazwy II, III itd. Niedziela Wielkanocy).
  Ostatnim dniem oktawy wielkanocnej jest II Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego.

 • Czas Paschalnego Świętowania

  Dzisiaj rozpoczyna się Liturgia Wielkiego Tygodnia, która wprowadzi nas w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Przeżyjmy ten Wielki Tydzień jak ludzie wiary - godnie, po chrześcijańsku. Niech te dni staną się dla nas czasem szczególnego zagłębienia w misterium paschalne. Trzy święte dni: Wielki Czwartek, Piątek i Sobota. W Wielki Czwartek - Msza św. Wieczerzy Pańskiej i w Wielki Piątek - Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00 (W. Czwartek Rudno 16.30), w Wielką Sobotę - Wigilia Paschalna o godz. 20.00. Adoracja przy Ciemnicy i przy Bożym Grobie w Wielki Czwartek i Piątek do godz. 24.00, a w Wielki Piątek i Sobotę od godz. 9.00. Serdecznie zapraszam do adoracji Pana Jezusa przy Bożym Grobie, do modlitwy i zadumy nad Tajemnicą Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. W Wielką Sobotę święcimy pokarmy wielkanocne, którymi podzielimy się w poranek wielkanocny. Poświęcenie pokarmów w kościele parafialnym o godz. 9.30, 10.00, 10.30, 11.00, 11.30, 12.00, 12.30, 13.00, 13.30 i 14.00 w Rudnie o 10.00, w Uskorzu Małym o 10.15, w Lipnicy o 10.30, w Uskorzu Wlk. o 10.45, w Piotroniowicach o 11.00, na ul. Leśnej o 11.30. Rezurekcja w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00.

 • Rekolekcje Wielkopostne 7 – 10. 04. 2019

  W V Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczną się w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je ks. bp Antoni Dziemianko. Program Rekolekcji znajduje się w gablotach i na stronie internetowej Parafii. Tradycyjnie na rozpoczęcie rekolekcji zapraszam na Koncert Pasyjny. W programie „Stabat Mater” – Giovanni Battista Pergolesi, początek koncertu o godz. 18.00. Czytaj więcej, aby zapoznać się z programem rekolekcji…

 • Orszak Trzech Króli oddał pokłon

  Już po raz trzeci Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Wołowa. Setki uczestników zgromadziło się w chłodne niedzielne południe, by oddać pokłon Dzieciątku Jezus.

  Orszak rozpoczęła uroczysta msza święta w naszym kościele pod przewodnictwem o. bpa Jacka Kicińskiego CMF. Homilię wygłosił o. Marcin Dragan CMF, posługujący jako misjonarz w odległej o 7 tysięcy kilometrów wschodniej Syberii.

  W słowach skierowanych do parafian misjonarz zwrócił uwagę, że ziarno Słowa Bożego dociera w tak odległe rejony naszego globu, do kraju, gdzie jeszcze 30 lat temu nikt nie uwierzyłby, że misje, udzielanie sakramentów i sprawowanie Eucharystii będzie możliwe...

 • Jubileusz XX-lecia istnienia naszej parafii

  4 czerwca b.r. dziękowaliśmy Panu Bogu za 20 lat istnienia naszej parafii.
  Mszy św. dziękczynnej o godz. 18.00  przewodniczył ks. Arcybiskup Józef Kupny Metropolita Wrocławski. 
  Na wstępie ks. Proboszcz Stanisław Małysa poprosił o przewodniczenie i modlitwę za naszą wspólnotę w tym wyjątkowym dniu.
  Na uroczystość licznie przybyli parafianie, grupy duszpasterskie oraz księża zaproszeni z naszego dekanatu oraz wcześniej posługujący w naszej parafii. Całej uroczystości towarzyszył chór poarafialny, który swoimi pieśniami podkreślił w szczególny sposób doniosły charakter naszego uroczystego spotkania.
  Na zakończenie Ksiądz Proboszcz wyraził wdzięczność wszystkim tym, którzy przyczynili się do budowy tej wspólnoty parafialnej. 

2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone