Aktualności

 • Rekolekcje Wielkopostne 7 – 10. 04. 2019

  W V Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczną się w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je ks. bp Antoni Dziemianko. Program Rekolekcji znajduje się w gablotach i na stronie internetowej Parafii. Tradycyjnie na rozpoczęcie rekolekcji zapraszam na Koncert Pasyjny. W programie „Stabat Mater” – Giovanni Battista Pergolesi, początek koncertu o godz. 18.00. Czytaj więcej, aby zapoznać się z programem rekolekcji…

 • Orszak Trzech Króli oddał pokłon

  Już po raz trzeci Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Wołowa. Setki uczestników zgromadziło się w chłodne niedzielne południe, by oddać pokłon Dzieciątku Jezus.

  Orszak rozpoczęła uroczysta msza święta w naszym kościele pod przewodnictwem o. bpa Jacka Kicińskiego CMF. Homilię wygłosił o. Marcin Dragan CMF, posługujący jako misjonarz w odległej o 7 tysięcy kilometrów wschodniej Syberii.

  W słowach skierowanych do parafian misjonarz zwrócił uwagę, że ziarno Słowa Bożego dociera w tak odległe rejony naszego globu, do kraju, gdzie jeszcze 30 lat temu nikt nie uwierzyłby, że misje, udzielanie sakramentów i sprawowanie Eucharystii będzie możliwe...

 • Jubileusz XX-lecia istnienia naszej parafii

  4 czerwca b.r. dziękowaliśmy Panu Bogu za 20 lat istnienia naszej parafii.
  Mszy św. dziękczynnej o godz. 18.00  przewodniczył ks. Arcybiskup Józef Kupny Metropolita Wrocławski. 
  Na wstępie ks. Proboszcz Stanisław Małysa poprosił o przewodniczenie i modlitwę za naszą wspólnotę w tym wyjątkowym dniu.
  Na uroczystość licznie przybyli parafianie, grupy duszpasterskie oraz księża zaproszeni z naszego dekanatu oraz wcześniej posługujący w naszej parafii. Całej uroczystości towarzyszył chór poarafialny, który swoimi pieśniami podkreślił w szczególny sposób doniosły charakter naszego uroczystego spotkania.
  Na zakończenie Ksiądz Proboszcz wyraził wdzięczność wszystkim tym, którzy przyczynili się do budowy tej wspólnoty parafialnej. 

 • Przyjęcie Sakramentu Bierzmowania

  Dnia 18 kwietnia 2018 roku podczas uroczystej Mszy świętej w naszej parafii został udzielony Sakrament Bierzmowania. Liturgii przewodniczył Ksiądz Biskup Andrzej Siemieniewski z Wrocławia, który namaścił Krzyżmem świętym naszą młodzież.

  Na wstępie Mszy świętej w stronę księdza Biskupa Andrzeja została skierowana prośba o udzielenie sakramentu przez ks. Proboszcza Stanisława Małysę i dalej przez delegację rodziców i młodzieży.

  Podczas homilii ksiądz Biskup tłumaczył nam, jaka jest rola Ducha św. w dzisiejszym zróżnicowanym świecie, gdzie ludzie młodzi poszukują odniesienia do wartości. Ciekawie przedstawił, jak można wyobrazić osobę Ducha św. i jak On działa. Trzecią Osobę Boską porównał Biskup Andrzej do pływającego jachtu na jeziorze, który dzięki żaglowi porusza się po wodzie. Ten niewidoczny działający Duch to wiatr, którego nie dostrzegamy, ale widzimy jego działanie. Tak właśnie działa On w naszym życiu – niedostrzegalny, drąży w naszych sercach owoce darów.

 • Zawierzenie Maryi naszych Maturzystów

  Maturzyści Naszego Technikum w imieniu wszystkich maturzystów Archidiecezji Wrocławskiej, zawierzyli Maryi swe egzaminy i plany życiowe.

  Dnia 9 marca 2018 roku uczniowie klas IV Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w CKZiU w Wołowie, należącego do naszej Parafii, pod opieką księdza katechety Wojciecha Buźniaka i swoich nauczycieli: Urszuli Opoń, Agnieszki Skrzypek-Rak i Sebastiana Simlata udali się na XVIII Pielgrzymkę Maturzystów Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górę do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Hasło pielgrzymki: „Nie bój się Maryjo” nawiązywało do hasła Światowych Dni Młodzieży na rok 2018. W tym roku była to pielgrzymka wyjątkowa dla naszej szkoły, ponieważ byliśmy jej współprowadzącymi.

2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone