Aktualności

 • Zawierzenie Maryi naszych Maturzystów

  Maturzyści Naszego Technikum w imieniu wszystkich maturzystów Archidiecezji Wrocławskiej, zawierzyli Maryi swe egzaminy i plany życiowe.

  Dnia 9 marca 2018 roku uczniowie klas IV Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w CKZiU w Wołowie, należącego do naszej Parafii, pod opieką księdza katechety Wojciecha Buźniaka i swoich nauczycieli: Urszuli Opoń, Agnieszki Skrzypek-Rak i Sebastiana Simlata udali się na XVIII Pielgrzymkę Maturzystów Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górę do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Hasło pielgrzymki: „Nie bój się Maryjo” nawiązywało do hasła Światowych Dni Młodzieży na rok 2018. W tym roku była to pielgrzymka wyjątkowa dla naszej szkoły, ponieważ byliśmy jej współprowadzącymi.

 • Krąg Biblijny 20.04.2018r. godz. 18.30

  20 kwietnia, w piątek o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego, który poprowadzi ks. dr Ryszard Kempiak, serdecznie zapraszamy.

 • REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 18 -21.03.2018R.

  Rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej parafii w dniach 18-21 marca b.r. Tematem przewodnim będzie cytat: "Napełnieni Duchem Świętym". Wszystkich serdecznie zapraszamy.

 • Przygotowania do sakramentu bierzmowania

  W naszej parafii trwają przygotowania młodzieży do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej - Bierzmowania.

  Przez sakrament bierzmowania odrodzeni na chrzcie otrzymują niewysłowiony dar samego Ducha Świętego, który ich umacnia w szczególny sposób.

  Najbliższe spotkania przygotowujące odbędą się 8 i 15 marca b.r. /czwartki, godz. 18.00/. Sakrament Bierzmowania odbędzie się 18 kwietnia b.r. Uroczystości sakramentu przewodniczył będzie Bp Andrzej Siemieniewski z Wrocławia.

  Wszystkich, którzy zostali ochrzczeni poza parafią św. Wawrzyńca i św. K. Boromeusza, prosimy o dostarczenie wypisów aktu chrztu z parafii, gdzie udzielany był ten sakrament.

  Kandydat do bierzmowania wybiera sobie dodatkowe imię - patrona bierzmowania, którego pragnie naśladować. Dodatkowo kandydat podaje imię i nazwisko świadka.

  Serdecznie zapraszamy młodzież do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej - piątki, godz. 19.00 oraz Gorzkich Żali - niedziela, godz. 16.00.

  Zamieszczamy teksty, które wymawiają kandydaci podcza uroczystej mszy udzielenia sakramentu bierzmowania. Należy je przyswoić na pamięć...

   

   

 • Nabożeństwa Wielkiego Postu

  Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach:

  Gorzkich Żali - niedziela godz. 16.00 oraz Drogi Krzyżowej w piątki - godz. 17.00 - dzieci, godz. 18.00 - dorośli, godz. 19.00 - młodzież.

  Rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej parafii w dniach 18-21 marca 2018 r.

2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone