• Przyjęcie Sakramentu Bierzmowania

Dnia 18 kwietnia 2018 roku podczas uroczystej Mszy świętej w naszej parafii został udzielony Sakrament Bierzmowania. Liturgii przewodniczył Ksiądz Biskup Andrzej Siemieniewski z Wrocławia, który namaścił Krzyżmem świętym naszą młodzież.

Na wstępie Mszy świętej w stronę księdza Biskupa Andrzeja została skierowana prośba o udzielenie sakramentu przez ks. Proboszcza Stanisława Małysę i dalej przez delegację rodziców i młodzieży.

Podczas homilii ksiądz Biskup tłumaczył nam, jaka jest rola Ducha św. w dzisiejszym zróżnicowanym świecie, gdzie ludzie młodzi poszukują odniesienia do wartości. Ciekawie przedstawił, jak można wyobrazić osobę Ducha św. i jak On działa. Trzecią Osobę Boską porównał Biskup Andrzej do pływającego jachtu na jeziorze, który dzięki żaglowi porusza się po wodzie. Ten niewidoczny działający Duch to wiatr, którego nie dostrzegamy, ale widzimy jego działanie. Tak właśnie działa On w naszym życiu – niedostrzegalny, drąży w naszych sercach owoce darów.

• Zawierzenie Maryi naszych Maturzystów

Maturzyści Naszego Technikum w imieniu wszystkich maturzystów Archidiecezji Wrocławskiej, zawierzyli Maryi swe egzaminy i plany życiowe.

Dnia 9 marca 2018 roku uczniowie klas IV Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w CKZiU w Wołowie, należącego do naszej Parafii, pod opieką księdza katechety Wojciecha Buźniaka i swoich nauczycieli: Urszuli Opoń, Agnieszki Skrzypek-Rak i Sebastiana Simlata udali się na XVIII Pielgrzymkę Maturzystów Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górę do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Hasło pielgrzymki: „Nie bój się Maryjo” nawiązywało do hasła Światowych Dni Młodzieży na rok 2018. W tym roku była to pielgrzymka wyjątkowa dla naszej szkoły, ponieważ byliśmy jej współprowadzącymi.

• REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 18 -21.03.2018R.

Rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej parafii w dniach 18-21 marca b.r. Tematem przewodnim będzie cytat: "Napełnieni Duchem Świętym". Wszystkich serdecznie zapraszamy.

• Krąg Biblijny 20.04.2018r. godz. 18.30

20 kwietnia, w piątek o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego, który poprowadzi ks. dr Ryszard Kempiak, serdecznie zapraszamy.

• Przygotowania do sakramentu bierzmowania

W naszej parafii trwają przygotowania młodzieży do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej - Bierzmowania.

Przez sakrament bierzmowania odrodzeni na chrzcie otrzymują niewysłowiony dar samego Ducha Świętego, który ich umacnia w szczególny sposób.

Najbliższe spotkania przygotowujące odbędą się 8 i 15 marca b.r. /czwartki, godz. 18.00/. Sakrament Bierzmowania odbędzie się 18 kwietnia b.r. Uroczystości sakramentu przewodniczył będzie Bp Andrzej Siemieniewski z Wrocławia.

Wszystkich, którzy zostali ochrzczeni poza parafią św. Wawrzyńca i św. K. Boromeusza, prosimy o dostarczenie wypisów aktu chrztu z parafii, gdzie udzielany był ten sakrament.

Kandydat do bierzmowania wybiera sobie dodatkowe imię - patrona bierzmowania, którego pragnie naśladować. Dodatkowo kandydat podaje imię i nazwisko świadka.

Serdecznie zapraszamy młodzież do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej - piątki, godz. 19.00 oraz Gorzkich Żali - niedziela, godz. 16.00.

Zamieszczamy teksty, które wymawiają kandydaci podcza uroczystej mszy udzielenia sakramentu bierzmowania. Należy je przyswoić na pamięć...